Harrachov je významné lyžařské středisko, město se známou sklářskou a sportovní tradicí ležící v malebném údolí říčky Mumlavy v nejzápadnější části Krkonoš. Harrachov nabízí i v létě svou pohostinnou náruč všem zájemcům, kteří se rozhodli prožít dovolenou aktivně a na horách.

Doporučujeme návštěvu muzea sportu, muzea skla, prohlídku sklářské hutě, brusírny skla, pivovaru ve sklářské huti a prodejnu ručně vyráběného skla. Nově byl otevřen turistický hraniční přechod Mýtiny do Polské republiky, vhodný pro pěší i cyklistické výlety do polské části Jizerských hor.

Tenis

Venkovní tenisové kurty (antuka) se nacházejí cca 400 m od hotelu Pomi. V provozu jsou od května do října (dle počasí). Cena 150 Kč/hod.

Lanová dráha

Na Čertovu horu (v provozu denně od 8.00 do 18.00 hodin) vám umožní mimo krásného výhledu pohodlný nástup pro výlety na kole, vycházky do nejbližšího okolí i horské túry. Doporučujeme prohlídku areálu velkých skokanských můstků, kde bylo bojováno o tituly mistra světa.

Koupání v bazénu

400 m od hotelu Pomi. Jedná se o veřejné koupaliště v Harrrachově. Areál je včetně minigolfu.

Golf

Devíti jamkové hřiště se nachází přímo v obci Harrachov. Předností tohoto hřiště je omezená (řízená) průchodnost hráčů, maximální počet skupin na hřišti je 7, to zajistí každému hráči dostatek soukromí a klidu pro svou hru. Jsme jediným hřištěm v Krkonoších s nainstalovanými odpališti pro nejmenší golfisty v rámci projektu rodinný golf, děti se tak stávají rovnocennými partnery svých rodičů.

Sjezdové a snowboarding

Harrachov  nabízí pro sjezdové lyžování několik areálů a sjezdovek. Nejdelší sjezdovka je dlouhá 2200 m. V Harrachově můžete využít dvě sedačkové lanovky a dalších 7 vleků. Lyžařské sjezdovky, které provozuje Sportovní areál Harrachov a.s. jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce.

Bobová dráha

Rychlost bobu ovládají jezdci sami pomocí brzdové páky a tak si každý zvolí své vlastní tempo, které mu vyhovuje. Na bobové dráze lze jezdit samostatně nebo ve dvojici se svými dětmi či kamarády. Tato atrakce je určena pro všechny od 2-100 let.

Monkey Park

Jedná se o 273 m dlouhé lanové centrum se 14 překážkami. Monkeypark je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky. Je projektován a koncipován tak, aby ho mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista nebo dítě od dané výšky. Atraktivita Monkeyparku spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3 – 7 metrů. Na stromech jsou přitom připevněny mezi jednotlivými překážkami speciální základny, na nichž si návštěvník jednak odpočine a také se přesune po překonání jedné překážky na druhou.

A mnoho dalších letních aktivit…

Náš hotel je od lanovky na Čertovu horu pouze 150m!

ONLINE REZERVACE